ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
Νέα ήττα για Ζάκυνθο κόντρα στον Πανηλειακό (1-0) και πλέον μπλέκει σε περιπέτειες!
05-02-2018 08:42:26

Μια στιγμή στον πιο ακατάλληλο χρόνο (49′) ήταν αρκετή για να χαρίσει τους γείτονες του Πύργου τη νίκη και να αφήσει τους νησιώτες στους 15 βαθμούς στην βαθμολογία.

Το πάλεψε η Ζάκυνθος το πρώτο μέρος έως το 30΄ οι παίκτες του Δημήτρη Νόλη ήταν καλοί έχασαν μια σπουδαία ευκαιρία με τον Κεϊτά αλλά από εκείνο το σημείο ‘έως το τέλος του ημιχρόνου έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους με αποτέλεσμα ο Πανηλειακός να «κτυπήσει» από τα πλάγια χάνοντας δύο μοναδικές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη το γρήγορο γκολ του Σωτηρόπουλου ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του καθώς  Ζάκυνθος στην συνέχεια δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να αλλάξει το αποτέλεσμα!